Odżywka do rzęs – jak prawidłowo stosować?

Odżywka do rzęs to kosmetyk do zadań specjalnych. Choć przy jej stosowaniu musisz wykazać się cierpliwością, to z pewnością warto. Dobrej jakości produkt pomoże Ci zregenerować rzęsy. Wzmocni je, wydłuży i zagęści. Specjalna formuła odżywki sprawi, że delikatne włoski wokół oczu staną się ciemniejsze i mocniejsze. A Ty zyskasz nieco pewności siebie.

Co zawierają odżywki do rzęs?

Zadaniem odżywek do rzęs jest nie tylko wydłużenie i zagęszczenie włosków, ale także ich pielęgnacja. By jednak można było mówić o korzystnym działku kosmetyku, w jego składzie muszą znaleźć się aktywne składniki z listy poniżej:

  • kwas hialuronowy, którego zadaniem jest nawilżenie włosków i wzmocnienie ich od środka,
  • witamina B12 o działaniu wzmacniająco-ochronnym,
  • biotyna przeciwdziałająca wypadaniu rzęs,
  • witamina E, której głównym zadaniem jest ochrona włosków np. przez promieniowaniem UV,
  • pantenol służący uzupełnieniu struktury rzęs oraz zwiększający ich elastyczność,
  • gliceryna o właściwościach nawilżających i natłuszczających – dla lepszego nawodnienia i ochrony włosków przed wypadaniem,
  • allantoina przyśpieszająca gojenie się drobnych ran, które mogą powstawać wokół oczu np. na skutek przesuszonej skóry
  • ekstrakty roślinne, których zadaniem jest pielęgnacja, nawilżenie oraz regeneracja delikatnych włosków.

Obok naturalnych składników dobra odżywka do rzęs ma też substancje wydłużającą fazę wzrostu włosków. Jest nią bimatoprost. Z powodzeniem od lat stosowany w okulistyce. Bezpieczny dla oczu, a jednocześnie skuteczny. To za jego sprawą Twoje rzęsy będą grube, mocne i zyskają głęboki, naturalny kolor. Zawsze jednak wybieraj odżywkę przetestowaną dermatologicznie i okulistycznie. Dobrze, jeśli jesteś w stanie przed zakupem zobaczyć certyfikat bezpieczeństwa. Wówczas zyskasz pewność, że kosmetyk nie wywołuje uczuleń i podrażnień.

Odżywka do rzęs – jak działa?

Aktywne składniki odżywek do rzęs powinny przede wszystkim wzmocnić istniejące już włoski. Ale to nie jedyne ich zadanie. Mają też przedłużyć aktywną fazę wzrostu rzęs – co je wzmocni i wydłuży. Zawarta w odżywkach keratyna jest naturalnym budulcem włosów. Działa na nie jak cement. W efekcie wokół oka wyrasta więcej delikatnych włosków, które przy odpowiedniej pielęgnacji z dnia na dzień będą stawały się mocniejsze. Dlatego odżywki do rzęs polecane są, gdy masz problem z nadmiernym wypadaniem rzęs lub gdy się one przerzedziły np. na skutek zmian hormonalnych czy przebytej choroby. Odżywka będzie też świetnym pomysłem jako kuracja uzupełniająca pielęgnację po przedłużaniu rzęs czy ich laminacji.

Odżywka do rzęs – jak stosować?

Stosowanie odżywki do rzęs nie jest ani wymagające, ani czasochłonne. Wystarczy dosłownie kilka sekund dziennie, a Twoje rzęsy będą długie i mocne. Aplikując kosmetyk pamiętaj jednak, żeby wcześniej wykonać dokładny demakijaż oka. Na rzęsach nie mogą znajdować się pozostałości eyelinera czy tuszu do rzęs. Odżywkę nakładaj zawsze cienką warstwą na linii rzęs, na górnej powiece. Poczekaj chwilę, aż kosmetyk się wchłonie. Aplikację wykonuj najlepiej zawsze na noc. Kosmetyk stosuj przez kilka tygodni regularnie. W zależności od tego, jaką odżywkę wybierzesz, pierwszych efektów możesz się spodziewać już po kilkunastu dniach. Najlepsze kosmetyki gwarantują dłuższe i mocniejsze rzęsy już po pierwszych 2 tygodniach stosowania.

Pamiętaj jednak, że rzęsy jak każde włosy wypadają. Średni okres ich wzrostu wynosi 3 miesiące. Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi, długimi rzęsami i zniewalającym spojrzeniem na zawsze, kurację musisz co jakiś czas powtarzać.

ÉLEVERCOSMETICS 2024 - All Right Reserved
Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) umieszczone w serwisie internetowym www.elevercosmetics.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2509). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.