Zabieg laminacji rzęs

Zabieg laminowania rzęs poprawia wygląd, wydłuża i podkręca włoski. Stał się alternatywą dla innych zabiegów uzupełniania rzęs. Zwolennicy tego sposobu na podkreślenie spojrzenia twierdzą, że podczas laminowania rzęs są one mniej obciążane, zdrowsze i  bardziej naturalne. Przekonaj się, czym jest laminowanie rzęs, a także jakich efektów można spodziewać się po jego wykonaniu.

Jak wygląda laminowanie rzęs – opis zabiegu

Zabieg laminacji rzęs jest zdrowszy i bezpieczniejszy, od innych metod wydłużania i uzupełniania włosków. Dodatkowo przyczynia się również do ich wzmocnienia, co korzystnie wpływa na wygląd i kondycję rzęs. Zabieg trwa około dziewięćdziesiąt minut. Pierwszym etapem jest przygotowanie rzęs do zabiegu. Konieczne jest ich odtłuszczenie. Na dolną powiekę i rzęsy nakłada się wacik. Jest to potrzebne, by skóra i dolne rzęsy chronione były przed kontaktem z preparatami oraz zmniejszenia ryzyko sklejenia się górnych włosków z dolnymi. Następnie przechodzi się do zakręcania rzęs na silikonowy wałek, by były podkręcone i delikatnie wydłużone. Kolejnym etapem jest nakładanie odżywki na włoski, która przygotuje je na kontakt z farbą. Kiedy preparat odżywczy wysycha można przejść do nakładania farby w wybranym przez klientkę kolorze. Farba na rzęsach schnie piętnaście minut. Po jej wyschnięciu na rzęsy nakładany jest preparat do laminacji rzęs, który utrwala podkręcenie i przyciemnienie włosków.

Koszt laminowania rzęs

Laminowanie rzęs cena zależna jest od miejsca, w którym wykonywany jest zabieg. Można go zrobić w niemal każdym gabinecie kosmetycznym, jednak najlepiej umówić się do specjalistów, który mają wprawę i doświadczenie w tego typu zabiegach upiększających. Laminowanie rzęs cena to około 100-250 złotych. Dla chętnych można również nabyć zestaw do laminacji rzęs w domu.

Wskazania i przeciwskazania do laminowania rzęs

Wydłużanie i podkręcanie rzęs przy pomocy zabiegu laminacji rzęs polecany jest osobom, które mają włoski cienkie, proste, jasne i rzadkie. Warto jednak pamiętać, że nie każdy może zdecydować się na upiększanie rzęs. Laminacja rzęs przeciwwskazania to między innymi jęczmień na powiece i skłonność do alergii. Ten zabieg nie jest również wskazany osobom z zapaleniem spojówek i rogówki. Jeśli pojawiają się u Ciebie częste infekcje oczu i okolic poczekaj aż ustąpią i dopiero potem zapisz się na laminowanie rzęs. Przeciwwskazaniami są również podrażnienia wokół oczu. Zabieg nie jest wskazany dla kobiet w ciąży, osób będących w trakcie chemioterapii, a także po operacji oczu – w takiej sytuacji sprawdź rzęsy magnetyczne.

Laminacja rzęs efekty

Po zabiegu laminowanie rzęs efekty są spektakularne, a przede wszystkim naturalne. Dzięki niemu spojrzenie jest podkreślone, bez konieczności stosowania tuszu. Osiągnięty efekt doskonale sprawdzać się będzie jako uzupełnienie makijażu dziennego lub permanentnego, jednak może się okazać niewystarczający przy specjalnych okazjach. Warto jednak podkreślić, że dzięki laminowaniu rzęs włoski stają się wzmocnione, a ich kolor pogłębiony. Laminowanie rzęs opinie zależne są jednak od produktów, które zostały użyte w czasie zabiegu. Znaczenie ma również doświadczenie osoby, która podejmuje się wykonania laminacji rzęs. Chcąc uzyskać zadowalający i długotrwały efekt najlepiej udać się do gabinetu kosmetycznego, w którym pracuje specjalistka do koloryzacji i podkręcania rzęs. Po wykonaniu zabiegu efekt wydłużenia i przyciemnienia włosków utrzymywać się może nawet do dwóch miesięcy. Wybieraj salony, które są wypróbowane i mają pozytywne laminowanie rzęs opinie.

Jak zadbać o regenerację rzęs po zabiegu laminowania rzęs?

Po laminacji rzęs włoski są pięknie podkręcone i elastyczne. Dodatkowo nabierają głębokiego koloru, co sprawia, że podkreślają spojrzenie i nadają mu zmysłowości. Laminacja rzęs nie wyklucza malowania ich tuszem. Bezpieczne jest również stosowanie kosmetyków do demakijażu. Kobiety często zastanawiają się, czy laminowanie rzęs wyklucza chodzenie na basen? Nie trzeba rezygnować z tej formy aktywności fizycznej nawet jeśli rzęsy są podkreślone i podkręcone produktem do laminowania. Przez dwa dni po zabiegu zaleca się rezygnację z malowania i mycia rzęs, by efekt podkręcenia i przyciemnienia utrzymywał się na dłużej. Do wzmocnienia i regeneracji rzęs doskonale sprawdzi się odżywka EleverLash, dzięki której włoski stają się silniejsze, dłuższe, grubsze i ciemniejsze. Zanim więc zdecydujesz się na odświeżenie efektu laminowania rzęs zadbaj o regenerację i naturalne wydłużenie włosków. Regularne stosowanie odżywki może przynieść zachwycające efekty, dzięki czemu zabiegi wydłużania, i podkręcenia rzęs będą jeszcze mocniej zachwycać.

Jak się okazuje sposobów na upiększanie rzęs jest naprawdę wiele, a jednym z nich jest laminowanie. To zabieg, na który może zdecydować się niemal każdy, jednak przed zapisaniem się do gabinetu kosmetycznego na laminację warto zapoznać się z przeciwwskazaniami, by nie pojawiły się efekty uboczne. Zalecamy również zapoznanie się z opiniami na temat gabinetu kosmetycznego i efektu jaki osiągany jest po laminacji rzęs, by mieć pewność, że oddajesz się w dobre ręce.

ÉLEVERCOSMETICS 2024 - All Right Reserved
Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) umieszczone w serwisie internetowym www.elevercosmetics.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2509). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.