Róż do policzków – czym jest, jak dobrać, jak nakładać

Róż do policzków służy do podkreślania kości policzkowych oraz dodawania rumieńca na twarzy. Wiele kobiet uwielbia go za to, że pozwala uzyskać naturalny, zdrowy wygląd. Na rynku dostępne jest wiele kosmetyków tego typu. Zwykle jest to pudrowy róż, róż w proszku, kremie czy płynie. Jaki będzie najlepszy? Jak dobrać róż do policzków, by współgrał z odcieniem karnacji? Zobacz!

Róż do policzków — rumieńce pod kontrolą

Róż do policzków to nie tylko piękny, świeży wygląd, ale również makijaż na każdą okazję. By zyskać najlepszy efekt, musisz wybrać odpowiedni kosmetyk. Każdy róż zapewnia inny stopień krycia, szybkość stapiania się z odcieniem cery, czy możliwość współpracy z innymi kolorowymi kosmetykami. Jednocześnie musisz wiedzieć, że pudrowy do policzków róż to najczęściej wybierana forma produktu. Jest wygodny w stosowaniu, wydajny i doskonale kryje policzki kolorem. Świetnie podkreśla kości policzkowe. Wystarczy nałożyć go pędzelkiem i lekko rozetrzeć.

Jak dobrać róż do policzków?

Róż warto dobrać do typu urody. Na przykład blondynkom o jasnej cerze pasować będzie róż w odcieniach brzoskwini i beżu, a o bardzo jasnej, wręcz zimnej cerze w kolorze jasnego różu. Brunetki o jasnej cerze pokochają malinowy lub fiołkowy odcień różu, a te o ciemnej cerze brzoskwiniowy, koralowy lub klasyczny róż. Z kolei panie o rudych włosach i jasnej cerze będą się świetnie prezentowały w koralowych, morelowych i brzoskwiniowych odcieniach kosmetyku. Na opalonej twarzy świetnie wyglądają beże, brązy lub wszystkie odcienie bursztynu.

Najlepiej wykorzystać palety róży i przyłożyć różne odcienie do swojej cery, by sprawdzić, jaki duet będzie prezentował się najlepiej. Pamiętaj, by przy aplikacji różu nie przesadzać z ilością kosmetyku. Wówczas zamiast zdrowego, dziewczęcego rumieńca, zyskasz efekt rozpalonej cery.

Jeśli chcesz dobrać odpowiedni kosmetyk, weź pod uwagę również:

  • odcień naturalnego rumieńca — jeśli nie jesteś pewna, jaki kolor różu do policzków wybrać, obejrzyj swoją twarz po treningu lub spacerze na świeżym powietrzu, aby zobaczyć naturalny kolor swojego rumieńca;

  • konsystencję kosmetyku — osoby o suchej skórze powinny wybierać róż w kremie lub płynie, a osoby o skórze tłustej lub mieszanej powinny wybierać róż w formie pudru.

Pamiętaj też, że róż do policzków powinien być subtelny i naturalny, nie powinien przytłaczać twarzy. Warto więc przed zakupem przesterować róż na swojej skórze. Upewnisz się wówczas, że jest to właściwy odcień. Możesz to zrobić poprzez nałożenie niewielkiej ilości różu na policzki i sprawdzenie, jak wygląda na skórze lub po prostu przeciągnięcie kosmetykiem wzdłuż kości policzkowych. Uważaj, by nie nakładać kosmetyku na pełny makijaż, bo może to zaburzyć ocenę sytuacji.

Jak prawidłowo nakładać róż do policzków?

Najlepsze róże do policzków daję naturalny efekt. Wyróżnia je łatwość rozcierania, doskonała pigmentacja i trwałość — jak na przykład pojedyncze róże z EleverCosmetics. Na nic jednak nawet najlepsze właściwości kosmetyku, gdy nałożysz go na skórę byle jak. Zatem, jak nakładać róż do policzków, by zyskać najlepsze wykończenie makijażu?

  1. Przygotuj cerę do makijażu. Umyj ją, osusz i nawilż.

  2. Zrób swój ulubiony make-up (korektor, podkład, puder), wyrównując koloryt skóry i kryjąc niedoskonałości.

  3. Weź róż do policzków i ściętym pędzlem aplikuj go na kości policzkowe, przesuwając się w kierunku linii włosów na skroni.

  4. Wygładź krawędzie różu, aby nie było widocznych ostrych linii. W ten sposób rumieniec będzie wyglądał naturalnie.

  5. Możesz dodać dodatkowe warstwy różu, jeśli chcesz uzyskać bardziej intensywny kolor.

  6. Wszystkie niedoskonałości ścieraj lub poprawiaj chusteczką higieniczną. Nie używaj wody czy kosmetyków do demakijażu, co zetrzesz cały make-up.

Pamiętaj, by stosować kosmetyk z umiarem. W ten sposób unikniesz zbyt intensywnego koloru. Na specjalne okazje możesz użyć nieco więcej kosmetyku. Zachowaj jednak umiar i działaj według zasady doboru kosmetyku do karnacji. Cera jasna lubi równie jasne odcienie. Z kolei róże o mocnych, zdecydowanych odcieniach doskonale podkreślają latynoską urodę.

Zalety aplikowania różu na policzki

Róż dobrany do rodzaju cery pomoże skorygować kształt twarzy, a nawet może odjąć kilka lat. Na przykład na twarz okrągłą nałóż kosmetyk od ucha wzdłuż kości policzkowych. Jeśli z kolei masz twarz kwadratową, róż nakładaj na kościach policzkowych, ciągnąc linię skośnie ku dołowi. W ten sposób złagodzisz krawędzie twarzy.

Jakie są jeszcze zalety stosowania różu do policzków?

  • będą idealnie współgrać z innymi kolorowymi kosmetykami, dając efekt młodzieńczej, zdrowej skóry,

  • dodadzą blasku i świeżości, dzięki czemu cera będzie wręcz promieniować,

  • pomogą wyrównać koloryt skóry i ukryć jej niedoskonałości, np. zaczerwienienia,

  • podkreślą naturalną urodę i dodadzą pewności siebie.

Pamiętaj też, że róż to kosmetyk dla każdego. Ale jego nadmiar może zaszkodzić urodzie. Dlatego do aplikacji używaj odpowiedniego pędzla — najlepiej takiego, którego włosie nie jest zbyt gęste i zbite. Różu możesz używać także zamiast cieni do powiek, gdy chcesz zrobić subtelny makijaż albo do modelowania ramion i dekoltu.

Teraz już wiesz, że dobrze dobrany róż do policzków to kosmetyk nie tylko do konturowania twarzy i nie tylko, ale przede wszystkim do podkreślenia Twojego naturalnego, dziewczęcego wdzięku. Sięgaj po matowe lub błyszczące wersje różu — tak jak lubisz — pilnując za każdym razem, by stapiały się doskonale z rodzajem cery, pasowały do koloru włosów i ust.

BLUSHY CHEEKS Róż do policzków
EVERYDAY SHINE Rozświetlacz do twarzy
BEAUTY SUMMERTAN Bronzer do twarzy
JAK ZROBIĆ MAKIJAŻ WIECZOROWY

ÉLEVERCOSMETICS 2024 - All Right Reserved
Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) umieszczone w serwisie internetowym www.elevercosmetics.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2509). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.